Fundamentals
הרשמה מהירה לאתר

ההרשמה תאפשר קבלת עדכונים שוטפים למייל.

ההרשמה מהירה ואינה מחייבת הזדהות.

לכניסה לרישום מהיר לחצו כאן.

חישוב התשואה של תיק ההשקעות בלחיצת כפתור

חישוב תשואת תיק השקעות הוא מלאכה מייגעת הכרוכה באיסוף נתונים ועריכת חישובים שונים. כיצד נוכל לקבל את נתוני התשואה בלחיצת כפתור?

למעבר לסקירות לחצו על סמלי החברות

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אפריקה הגיעה להחזקה של 90% המניות נגב קרמיקה- מה צפוי כעת?

בסוף יוני רכשה אפריקה השקעות מחברת הראל וממשקיעים מוסדיים נוספים מניות של חברת נגב קרמיקה והגיעה להחזקה של 90% מהחברה.בכך עשתה אפריקה צעד נוסף להשגת מטרתה - רכישת כל מניות מניות נגב קרמיקה ומחיקתה מרישום למסחר בבורסה (מסחר ממשי לא היה ממילא).
הצעת רכש מלאה היא רק ענין של זמן, צריך רק סבלנות.
8/07/2011

בנובמבר 2010 בקשה אפריקה לרכוש את כל מניות הציבור בנגב קרמיקה, 25.28%, באמצעות הצעת רכש מלאה, במחיר של 18.32 ש"ח למניה.הצעת הרכש נכשלה, ואף קבעה "שיא" בכך שאיש לא נענה לה (לסקירה על הצעת הרכש לחץ כאן).מאז הצעת הרכש עלה מחיר המניה ב-20.3% ל-22.04 ש"ח.

מאז כשלון הצעת הרכש ביצעה אפריקה שתי רכישות:

  • ב-15 במרץ נרכשו 6.59% ממניות החברה במחיר של 22.99 ש"ח למניה, ובתמורה כוללת של כ-20 מ' ש"ח, בעיקר ממנורה מבטחים.
  • ב-23 ביוני נרכשו 8.69% ממניות החברה באותו מחיר ובתמורה כוללת של כ-26.3 מ' ש"ח.רוב המניות נרכשו מחברת הראל.

לאחר הרכישה האחרונה מחזיקה אפריקה ב-90% ממניות נגב קרמיקה, שיעור החזקה אשר כדי לעבור אותו יש לבצע הצעת רכש.למעשה, על מנת לרכוש את כל מניות הציבור על אפריקה לרכוש 5% בלבד ממניות נגב, ואז תוכל לבצע רכישה כפויה מהמחזיקים ב-5% הנוספים.

בדיווח על רכישת המניות האחרונה נאמר ע"י אפריקה: "להערכת החברה, בשים לב לתוצאותיה העסקיות של נגב ובהמשך לעסקאות שהשלימה נגב לאחר פרסום הצעת הרכש, לרכישת פעילויות משלימות לפעילותה...הרכישות של מניות נגב במחיר הנזכר לעיל מהוות הזדמנות עסקית ראויה".המדובר הוא ברכישת 75% ממניות חברת אורגל נציגת חברת GROHE בישראל בתמורה ל-15.7 מ' ש"ח,  ולרכישת 100% מהחברות ח.ג.י.י. וויה ארקדיה במאי 2011.האחרונות נרכשו ללא תמורה, אך ההון העצמי שלהן הוא שלילי והחברה ערבה לחובותיהן.

נגב קרמיקה היא המובילה בתחום מוצרי הגמר לבניה, ובתחום של שיווק אריחי קרמיקה ופורצלן חלקה בשוק מוערך ע"י החברה בכ-20%. החברה צמחה בשנים האחרונות בקצב מהיר והגדילה במקביל את רווחיה.שווי השוק שלה הוא 290 מ' ש"ח והיא נסחרת במכפיל רווח של 10, על בסיס תוצאות השנה שהסתיימה ב-31.3.2011.

בשנתיים האחרונות חילקה נגב דיבידנד שנתי של 20 מ' ש"ח בכל שנה, תשואת דיבידנד של 3.45% על שווי השוק הנוכחי, אולם לחברה אין מדיניות דיבידנד קבועה.

מה צפוי כעת?

אין ספק שאפריקה תבצע במוקדם או במאוחר הצעת רכש מלאה על מנת לרכוש את כל מניות החברה ולמחקה מהמסחר בבורסה.לשם כך יהיה עליה כאמור לרכוש במסגרת הצעת רכש לפחות 5% ממניות נגב.

הנעלם היחיד הוא המחיר שיאפשר זאת.

יש לציין כי חברת הראל מכרה לאפריקה את רוב החזקותיה בנגב במחיר של 22.99 ש"ח למניה, אך מחזיקה עדיין ב-3.45% ממניות החברה אשר העדיפה לא למכור, וישנן עדיין החזקות  של קרנות נאמנות שונות של בתי השקעה אחרים.

נראה כי המחיר בו תסגר הצעת הרכש הוא במידה רבה בידיהן של הראל ומשקיעים מוסדיים אחרים.המשקיעים במניות נגב קרמיקה יכולים לראות בהשקעתם השקעה במחיר סביר ביותר, שאולי תניב רווחי הון אם תהיה הצעת רכש מלאה במחיר גבוה בהשוואה למחיר המניה הנוכחי.

מאידך, מדובר בהשקעה שאינה נזילה - מחזורי המסחר בד"כ זניחים - ואפריקה יכולה לנקוט במדיניות של המתנה לירידות בשוק המניות כולו על מנת  לסיים את המהלך במחיר נמוך יותר.


סקירה זאת מהווה הבעת דעה בלבד, אינה בבחינת יעוץ להשקעה בניירות הערך המוזכרים בה, והכותב אינו בעל רישיון לייעוץ בתחומים הנסקרים.על כל החלטת השקעה להתקבל בהתחשב בנתוניו האישיים של כל משקיע.

הכותב אינו מחזיק בניירות ערך הנסקרים בסקירה זאת, אך עשוי מפעם לפעם להחזיק בניירות ערך אלה.בקריאת הסקירה נותן הקורא את הסכמתו  לתנאי השימוש באתר.

 

דרג את הכתבה
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
ראה סקירות נוספות על נגב קרמיקה:
להצעת הרכש של אפריקה למניות נגב קרמיקה נענו... אפס ניצעים., 2/12/2010
סקירה על הצעת הרכש של אפריקה תעשיות למניות הציבור בנגב קרמיקה., 12/11/2010
דרונט בניית אתרים