Fundamentals
הרשמה מהירה לאתר

ההרשמה תאפשר קבלת עדכונים שוטפים למייל.

ההרשמה מהירה ואינה מחייבת הזדהות.

לכניסה לרישום מהיר לחצו כאן.

חישוב התשואה של תיק ההשקעות בלחיצת כפתור

חישוב תשואת תיק השקעות הוא מלאכה מייגעת הכרוכה באיסוף נתונים ועריכת חישובים שונים. כיצד נוכל לקבל את נתוני התשואה בלחיצת כפתור?

למעבר לסקירות לחצו על סמלי החברות

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מדינות שונות, שיעורי היוון שונים לגמרי.

הערכת השווי של נכסים מניבים מחושבת בד"כ כלל על ידי חלוקת ה-N.O.I בשיעור ההיוון  ( Cap Rate).

הצעת הרכש למניות ברן מעלה מספר תהיות.

הצעת הרכש פורסמה על ידי חברת GARAPA המחזיקה ב-25.07% מזכויות ההצבעה בחברה ומעונינת לרכוש את יתרת המניות בחברה במחיר של 23 ש"ח למניה, ובתמורה כוללת של כ-146 מ' ש"ח.
מתחילת השנה עלו מניות החברה ב-42%.
8/06/2012

תוקפה של הצעת הרכש המלאה מותנה בהשגת שיעור ההיענות הדרוש לקיבול הצעת רכש מלאה, כלומר, כזה אשר יאפשר לגרפה להגיע להחזקה של 98% בחברה (ראה על כך להלן).המשמעות היא שגרפה תרכוש מניות רק אם תגיע ל-98% ותוכל לבצע רכישה כפויה.מועד הקיבול האחרון להצעת הרכש הוא ב-8 ביולי.

בעל ענין אחר בחברה הינו מאיר דור המחזיק ב-19.29% מזכויות ההצבעה.עפ"י מפרט הצעת הרכש  לחברת גרפה, המציעה, ולמאיר דור, הסכם הצבעה בראשי תיבות (?) משנת 2008.כיוון שכך, מאיר דור הינו בעל ענין אישי בהצעת הרכש והמציעה תוכל לבצע רכישה כפויה רק אם תגיע להחזקה של 98% ממניות החברה (ולא 95%).ללא היענותו של דור, אפוא, לא ניתן יהיה להשלים את הצעת הרכש.מפרט הצעת הרכש לא מציין אם נעשתה פנייה לדור כדי לברר את תגובתו להצעת הרכש, למרות שכאמור ללא היענותו לא תושלם ההצעה.

80% מהבעלות על חברת Garapa היא בידי אלכסנדר נסיס, אחד מאנשי העסקים העשירים ברוסיה,  ו-20% בידי יוסי ריגר ומשפחתו.

קבוצת ברן עוסקת  במתן שירותי הנדסה לפרויקטי ביצוע ותיכנון. פעילות זאת מתבצעת בישראל ובחו"ל בתחומי תיכנון ההנדסי, תשתיות תקשורת, תחבורה ואנרגיה ופיתוח.

הצעת הרכש פורסמה יום אחד בלבד לאחר שהחברה דיווחה על הסכם עם החברה הסינית ZTE העוסקת בהתקנות בתחום התקשורת.עפ"י ההסכם תוכל החברה לשמש כקבלן התקנות ראשי לתשתיות תקשורת לכל הפרויקטים של ZTE בעולם, בכפוף לחתימה על הסכמים ספציפיים לכל פרויקט בנפרד.מחזור פעולתה של ZTE הוא כ-14 מיליארד דולר, היא פועלת ב-140 מדינות ומעסיקה 70,000 עובדים.

מחיר המניה בעת פרסום הסקירה הוא 22.71 ש"ח, ושווי השוק של החברה הוא 193.3 מ' ש"ח.הונה העצמי של החברה נכון ל-31.3.12 הוא בסך 242 מ' ש"ח, גבוה ב-23.6% ממחיר הצעת הרכש.מכירות החברה בשנה שהסתיימה ב-31.3.12 הסתכמו ב- 1,160 אלפי ש"ח והרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות בכ-25 מ' ש"ח, מזה כ-10.5 מ' ש"ח ברבעון הראשון של 2012.החברה נסחרת על בסיס רווח זה במכפיל רווח של 7.7.

הרווח התפעולי ברבעון בסך 27,061 אלפי ש"ח כולל רווח תפעולי בסך של 17,629 אלפי ש"ח בגין פרויקט נדל"ן בקנדה אשר ההתקדמות בו אפשרה הכרה בהכנסות וברווח.מדובר בפרויקט בו מעורבת החברה כמשקיע ולא כחברת הנדסית.מאידך נרשם הפסד כבד בסך 9,979 במגזר ה"אחרים" בו היתה הכנסה של 3,261 אלפי ש"ח בלבד.החברה מסבירה כי "המרכיב העיקרי בסכום זה הינו מתשלומים והפרשות בקשר לעזיבות ומענקים".

לא ברור מדוע לא מובאת לידיעת הציבור תגובתו של מאיר דור להצעת הרכש.

כמו כן, הצעת הרכש מותנית בהשגת שיעור היענות הדרוש לקיבול הצעת רכש מלאה.Garapa אינה יכולה לנהוג אחרת משום שעל מנת לעבור את שיעור ההחזקה של 45% עליה לפנות לציבור בהצעת רכש מיוחדת.במידה והצעת רכש מיוחדת זאת תצליח תוכל Garapa לרכוש מניות ללא  הצעת רכש עד להחזקה של 90%.מדוע אם כן אינה פועלת בדרך זאת?


סקירה זאת מהווה הבעת דעה בלבד, אינה בבחינת יעוץ להשקעה בניירות ערך, והכותב אינו בעל רישיון לייעוץ בתחומים הנסקרים.על כל החלטת השקעה להתקבל בהתחשב בנתוניו האישיים של כל משקיע.נכון למועד הסקירה הכותב אינו מחזיק בניירות ערך הנסקרים, ועשוי מפעם לפעם לקנות ולמכור ניירות ערך אלה.נתוני הסקירה נכונים למועד פרסומה.בקריאת הסקירה נותן הקורא את הסכמתו  לתנאי השימוש באתר.

דרג את הכתבה
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
ראה סקירות נוספות על הצעןת רכש לברן:
הצלחה להצעת הרכש המיוחדת למניות ברן., 23/10/2013
שוב הצעת רכש בברן, הפעם מיוחדת.מאיר דור הופך ממוכר לקונה., 7/10/2013
הסקפטים צדקו - הצעת הרכש של אלכסנדר נסיס למניות ברן נכשלה פעם נוספת., 6/09/2012
הצעת רכש נוספת למניות ברן - המחיר עלה אך השוק סקפטי., 1/09/2012
דרונט בניית אתרים