Fundamentals
הרשמה מהירה לאתר

ההרשמה תאפשר קבלת עדכונים שוטפים למייל.

ההרשמה מהירה ואינה מחייבת הזדהות.

לכניסה לרישום מהיר לחצו כאן.

חישוב התשואה של תיק ההשקעות בלחיצת כפתור

חישוב תשואת תיק השקעות הוא מלאכה מייגעת הכרוכה באיסוף נתונים ועריכת חישובים שונים. כיצד נוכל לקבל את נתוני התשואה בלחיצת כפתור?

למעבר לסקירות לחצו על סמלי החברות

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פוקס, רבוע כחול נדל"ן, איידיאו גרופ, מגה אור - מה קרה לאחרונה.

פוקס ממשיכה להרחיב את הזכיון החדש שלה לנייקי, השוכר העיקרי של רבוע כחול נדל"ן עלול ללחוץ להורדת דמי השכירות, איידיאו גרופ מציגה דוחות מרשימים ומצטרפת למדד ת"א 75, ומגה אור מקבלת חיזוק איתנותה הפיננסית ממעלות.
13/12/2014

פוקס דיווחה כי חתמה על הסכם לקבלת זכיון מחברת Nike לפתיחת רשת חנויות, ובכוונתה לפתוח 10 חנויות עד אפריל 2016. נשמע טוב, אפילו מצוין, אלא שהזכיון אינו בלעדי, והחנויות של פוקס תפעלנה לצד 28 חנויות אחרות המופעלות על ידי זכיינים אחרים.

פוקס אינה מסתירה את כוונתה להגיע לזכיון בלעדי של Nike ודיווחה על כך שהיא תכנס למו"מ עם הזכיינים הקיימים לרכישת הסכמי הזכיון שלהם.

למעבר לסקירה על ההסכם לקבלת זכיון של Nike לחצו כאן.

מאז שפורסמה הסקירה דיווחה כבר פוקס על עסקה ראשונה לרכישת זכיון ל-4 חנויות נוספות אשר נרכש במחיר של 8.9 מ' ש"ח.

 

 

 

 

העיתון TheMarker פרסם לאחרונה כתבה ארוכה על הצניחה ברווחי רשתות המזון ולא הוציא מכלל אפשרות נפילה של אחת מהן.למעשה התמקד בשופרסל וברשת מגה על תתי הרשתות שלהם.

78% מהכנסותיה מדמי שכירות של הרבוע הכחול נדל"ן הן מהרשת האחות רבוע כחול/מגה. אמנם הרבוע הכחול נדל"ן פרשה כנפיים ויש לה השקעות משמעותיות בנכסים נוספים, הבולט בהם הוא הפרויקט הגדול של השוק הסיטונאי בת"א,  אולם 78% הם לא נתון שאפשר לזלזל בו.

מצבן של רשתות השיווק מחייב אותן לפעול בכל העוצמה להפחתת עלויות, ויש להניח כי הפחתת דמי השכירות היא אחת מהפעולות האלמנטריות במצב הנוכחי.

לתשומת ליבם של בעלי המניות.

איידיאו גרופ 

הדוח  של חברת איידיאו גרופ לרבעון השלישי כולל נתונים רבים. הנתון שמשך את עיני יותר מכל הוא צמיחת ה-N.O.I על בסיס נכסים קיימים ב-6%.

צמיחה בשיעור נדיר זה נובעת מעליה בדמי השכירות המשולמים על ידי דיירים באותם המבנים אשר היו בבעלות החברה בתקופה המקבילה אשתקד. בממוצע למ"ר שולמו על ידי הדיירים 5.72 אירו לעומת 5.42 אירו אשתקד, עליה של 6%.

מעודד במיוחד שכר הדירה המשולם על ידי דיירים חדשים - 7.81 אירו למ"ר.

סך ה-N.O.I עלה ב-66% כתוצאה מרכישת תיקי נכסים.

החל מ-15 בדצמבר תצורף איידיאו גרופ למדדי ת"א 75 ות"א 100.

מגה אור

חברת הדירוג מעלות העלתה את הדירוג של חברת הנדל"ן המניב מגה אור מ "-A" ל-"A" עם אופק יציב.

מעלות העלתה את הדירוג לאור השיפור העקבי ביחסי הכיסוי לצד המשך הגידול בתזרים המזומנים מפעילות חופשית.

מעלות מציינת כי הפרופיל העסקי של החברה נתמך בעובדה כי רוב נכסי החברה מוחזקים עם שותפים עסקיים מובילים כגון ביג מרכזי קניות, וילאר אינטרנשיונל, ריט 1, ורמי לוי השקמה. לדעת מעלות מקטין את החשיפה לסיכוני ההקמה של הנכסים ועוזר לחברה למשוך שוכרי עוגן.

מאידך, מציינת מעלות כי היקף הנכסים המניבים של החברה, 830 מ' ש"ח, הינו נמוך ביחס לחברות נדל"ן מניב בדירוג דומה, מגביל את מיצוי היתרונות לגודל, ומגדיל את החשיפה העסקית לשינויים כגון יציאת שוכרים ושינויים בסביבה המקרו כלכלית. 

לסקירה על מגה אור לחצו כאן.

הרחבה ביחס לתחזיות המופיעות בדוח הדירוג תפורסם בקרוב.


סקירה זאת מהווה הבעת דעה בלבד, אינה בבחינת יעוץ להשקעה בניירות ערך, והכותב אינו בעל רישיון לייעוץ בתחומים הנסקרים.על כל החלטת השקעה להתקבל בהתחשב בנתוניו האישיים של כל משקיע.נכון למועד הסקירה הכותב אינו מחזיק בניירות ערך הנסקרים, ועשוי מפעם לפעם לקנות ולמכור ניירות ערך אלה.נתוני הסקירה נכונים למועד פרסומה.בקריאת הסקירה נותן הקורא את הסכמתו  לתנאי השימוש באתר.

דרג את הכתבה
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
הדפסהוסף תגובה
ראה סקירות יומיות נוספות:
סוף סוף מקבלים המשקיעים באגרות החוב הצמודות תשואות חיוביות., 21/06/2022
קרן פימי נכנסת להשקעה בחברת הפלסטיק רימוני, ומה עשו השקעותיה האחרות של פימי ב-2020?, 3/08/2020
המניות הישראליות "השנואות" בארה"ב., 15/04/2016
דרונט בניית אתרים