Fundamentals
הרשמה מהירה לאתר

ההרשמה תאפשר קבלת עדכונים שוטפים למייל.

ההרשמה מהירה ואינה מחייבת הזדהות.

לכניסה לרישום מהיר לחצו כאן.

חישוב התשואה של תיק ההשקעות בלחיצת כפתור

חישוב תשואת תיק השקעות הוא מלאכה מייגעת הכרוכה באיסוף נתונים ועריכת חישובים שונים. כיצד נוכל לקבל את נתוני התשואה בלחיצת כפתור?

למעבר לסקירות לחצו על סמלי החברות

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

איידיאו מדווחת על תכניתה להנפיק בבורסת פרנקפורט את חברת הבת המרכזת את כל עסקיה.איזה ערך זה יכול להציף?

איידיאו גרופ פרסמה אתמול דוח מיידי ובו דיווחה על עסקה מתוכננת למכירה או הקצאה של מניות בחברה הבת Swallowbird Trading & Investments Limited ובמקביל רישומה למסחר בבורסה בפרנקפורט.
17/02/2015

בדיווח החברה שאינו מצטיין בבהירות מתייחסת החברה לכוונתה למכור או להקצות מניות של Swallowbird בסכום של 350 מ' אירו, אך אינה מציינת מהו האחוז שימכר ו/או יונפק, כך שאין אפשרות להעריך לפי איזה שווי חברה תעשה העסקה.עם זאת, מציינת החברה כי השווי שיגזר לחברה מהעסקה יהיה גבוה משוויה בשוק ערב העסקה, 1.579 מיליארד ש"ח, בכמה? את זה משאירה החברה למשקיעים להעריך.

לפני כחודשיים פרסמנו סקירה מקיפה על החברה ועל עסקת הרכישה האחרונה של איידיאו גרופ, עסקה שתכפיל עם השלמתה בחודש באפריל את עסקיה של החברה. בסקירה התייחסנו גם לאפשרות של הנפקת עסקי החברה בבורסה של פרנקפורט.מאז פרסום הסקירה עלתה מנית איידיאו גרופ ב-7.5%.למעבר לסקירה לחץ כאן.

כל עסקיה של החברה, השקעה בדירות מגורים להשכרה בברלין, מבוצעים באמצעות חברת הבת (100%) הרשומה בקפריסין, Swallowbird Trading & Investments Limited.חברת הבת אינה משקיעה בנכסים המניבים באופן ישיר, אלא באמצעות עשרות חברות נכסים בעלי שמות ישראליים ומקוריים לגמרי, כמו "סבבה", "במבה" ועוד.

במאזן סולו של החברה ל-30 בספטמבר הסתכמה השקעת החברה ב-Swallowbird ב-1.162 מיליארד ש"ח, מזה כחצי מיליארד ש"ח במניות והיתרה בהלוואות.סך הנכסים במאזו סולו הסתכם ב-1.255 מיליארד ש"ח. ההשקעה בחברה הבת מהווה אפוא את הנכס העסקי היחיד של החברה, מלבד מזומנים ופקדונות.

בסקירה הקודמת התייחסנו לנתוני הפרו-פורמה של החברה לאחר ביצוע שתי העסקאות האחרונות של רכישת נכסים.נציג שוב טבלה המרכזת נתונים אלה, במליוני ש"ח:

[לחץ על הטבלה להגדלה/הדפסה]

דוח פרו-פורמה לאחר השלמת שתי העסקאות האחרונות

 

 

 

 

 

מקור: מצגת החברה מיום  21.12.2014.

ה-FFO הצפוי על בסיס פרו-פורמה לאחר השלמת העסקה האחרונה יהיה כ-125 מ' ש"ח. הערכה זאת של החברה התבססה על שער של 4.85 ש"ח לאירו, בעוד ששערו כיום הוא 4.39 ש"ח לאירו. לאחר התאמה לירידה החדה של כ-10% בשער האירו נתבסס על FFO צפוי של 113 מ' ש"ח.שווי השוק של החברה נכון למועד פרסום הסקירה הוא כ-1.7 מיליארד ש"ח, כך שהחברה נסחרת במכפיל FFO של 15, מכפיל נמוך ביחס לחברות מקבילות הנסחרות בגרמניה במכפיל FFO של כ-20.

האם תעשה החברה את כל העליה הארוכה והמבטיחה של 33% למכפילים המקובלים בגרמניה? קשה לדעת, אולם המכירה ו/או ההקצאה שמתכננת החברה יעזרו במעלה הדרך.


סקירה זאת מהווה הבעת דעה בלבד, אינה בבחינת יעוץ להשקעה בניירות ערך, והכותב אינו בעל רישיון לייעוץ בתחומים הנסקרים.על כל החלטת השקעה להתקבל בהתחשב בנתוניו האישיים של כל משקיע.נכון למועד הסקירה הכותב אינו מחזיק בניירות ערך הנסקרים, ועשוי מפעם לפעם לקנות ולמכור ניירות ערך אלה.נתוני הסקירה נכונים למועד פרסומה.בקריאת הסקירה נותן הקורא את הסכמתו 
לתנאי השימוש באתר.

 

דרג את הכתבה
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
הדפסהוסף תגובה
ראה סקירות נוספות על איידיאו גרופ:
שיכון ובינוי מדווחת שהחלה לנהל מו"מ נפרד מול קבוצת Apollo ., 18/09/2017
קבוצת Apollo ודיין יכולה לטרפד את הצעת הרכש של שיכון ובינוי. המניה נסחרת בדיסקאונט של 23% גם לאחר העליות החדות., 1/09/2017
הצעת רכש עצמית שלישית השנה לצד השקעות ב-ADP והנפקת אגרות חוב. האם איידיאו תהפוך לאופציה על ADP?, 9/10/2016
לאחר גיוס של 100 מ' אירו על ידי ADO בנק ירושלים סבור כי איידיאו גרופ מתכננת למכור אותה לחברת נדל"ן גדולה בגרמניה., 26/04/2016
איידיאו גרופ ממשיכה להשקיע בעצמה., 28/03/2016
איידיאו גרופ לאחר ההנפקה והצעת המכר- חברת אחזקות עתירת מזומנים., 30/08/2015
על עסקת הענק הממונפת של איידיאו גרופ בברלין, הנפקת הזכויות והדירוג של מעלות., 22/12/2014
איידיאו גרופ בסקירה שפורסמה על דיווחים אחרונים של חברות נסקרות., 13/12/2014
איידיאו גרופ בוחנת רכישת פורטפוליו של כ-3500 יח"ד בגרמניה., 27/04/2014
איידיאו גרופ - השקעה בדירות להשכרה בברלין., 6/01/2014
דרונט בניית אתרים