Fundamentals
הרשמה מהירה לאתר

ההרשמה תאפשר קבלת עדכונים שוטפים למייל.

ההרשמה מהירה ואינה מחייבת הזדהות.

לכניסה לרישום מהיר לחצו כאן.

חישוב התשואה של תיק ההשקעות בלחיצת כפתור

חישוב תשואת תיק השקעות הוא מלאכה מייגעת הכרוכה באיסוף נתונים ועריכת חישובים שונים. כיצד נוכל לקבל את נתוני התשואה בלחיצת כפתור?

למעבר לסקירות לחצו על סמלי החברות

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מדינות שונות, שיעורי היוון שונים לגמרי.

הערכת השווי של נכסים מניבים מחושבת בד"כ כלל על ידי חלוקת ה-N.O.I בשיעור ההיוון  ( Cap Rate).

נסטלה מציעה לציבור לרכוש את מניותיו באסם במחיר של 82.5 ש"ח למניה - מה יקרה למניית אסם בהמשך?

לאחר שמנית אסם ירדה בשיעור של 22% מהשיא אליו הגיעה ב-13.4.2015 - 84.3 ש"ח למניה - חברת נסטלה מציעה לציבור למכור את מניותיו בחברת אסם המהוות 36.63% מהון המניות, תמורת 82.5 ש"ח למניה, ובתמורה כוללת של 3.31 מיליארד ש"ח.
7/02/2016

 

לאחר פרסום ההודעה קפצה מניית אסם למחיר קרוב למחיר המוצע והיא נסחרת בעת פרסום הסקירה במחיר של 80.39 ש"ח. מחיר ההצעה גוזר לאסם שווי שוק של 9.1 מיליארד ש"ח, ומכפיל רווח של 23.3 על בסיס השנה שהסתיימה ב-30.9.2015.

 

החזקות הציבור כוללות 6.81% המוחזקים על ידי שני מחזיקים הקשורים למשפחות המייסדים של אסם - יצחק ירקוני המחזיק ב-4.95% ואברהם פינקלשטיין המחזיק ב-1.86% מהמניות (ראו על כך גם בהמשך).

 

הרכישה המתוכננת של מניות אסם נעשית בדרך של מיזוג בין נסטלה לאסם באמצעות חברת בת של נסטלה שהוקמה לצורך כך, ולא בדרך של הצעת רכש מלאה.

 

האסיפה הכללית שעל סדר יומה אישור הצעת המיזוג תתכנס ב-17 במרץ 2016.המועד הקובע לקביעת זכאות של בעל מניה להצביע באסיפה הכללית הוא ה-16 בפברואר 2016. 

 

הרוב הנדרש לאישור המיזוג הוא של 75% מבעלי המניות המשתתפים בהצבעה, למעט הנמנעים. נסטלה מחזיקה ב-63.68% ממניות אסם והיא כמובן תשתתף בהצבעה, בעוד שרוב הציבור לא יטרח, כרגיל, להגיע לאסיפת בעלי המניות או להשתתף בהצבעה באופן מקוון. כדי שנסטלה לא תגיע לרוב של 75% צריכים בעלי מניות של לפחות  21.23% ממניות החברה, כ-58% מהמניות שמחזיק הציבור,  להצביע נגד המיזוג. כל שיעור השתתפות נמוך יותר של הציבור שיצביע נגד מבטיח את הרוב הנדרש. רכישת מניות הציבור באמצעות הצעת רכש מלאה היתה מחייבת רוב של 95% לפחות, הרבה יותר קשה להשגה מאשר רוב של 75%.

 

בנוסף, נדרשת עמידה באחד משני התנאים הבאים: תמיכה במיזוג על ידי רוב בעלי המניות שישתתפו באסיפה מקרב בעלי המניות שאין להם ענין אישי בתוצאות ההצבעה, כלומר מבין המצביעים מקרב הציבור, או שסך קולות המתנגדים למיזוג מקרב בעלי המניות שאין להם ענין אישי לא יעלה על 2% מכלל זכויות ההצבעה בחברה . יש לשים לב שתנאי זה אינו מתייחס לבעלי המניות המשתתפים בהצבעה אלא לכלל זכויות ההצבעה בחברה.

 

חשוב בהקשר זה לציין כי כאמור ישנם שני בעלי מניות היכולים לחסום את הצעת המיזוג - יצחק ירקוני המחזיק ב-4.95% ממניות אסם ואברהם פינקלשטיין המחזיק ב-1.86%.

יצחק ירקוני מסר בראיון ל- Themarker כי הוא "שוקל את הצעתה של נסטלה ועדיין לא החליט אם להיענות לה".  

 

שורה תחתונה

 

דן וגד פרופר מכרו בשנים האחרונות את החזקותיהם באסם. גד פרופר מכר 4.99% ממניות אסם במחיר של 67.2 ש"ח למניה, ודן פרופר במחיר של 92.5 ש"ח למניה. המחיר בו מכר דן פרופר את מניותיו הגבוה מהמחיר המוצע מעורר את השאלה האם המיזוג יעבור במחיר הנוכחי או שנסטלה תאלץ להעלותו.

 

ביום חמישי לאחר פרסום הצעת המיזוג נסחרה אסם במחזור חריג של 84 מ' ש"ח תמורה כספית (לעומת ממוצע של 9 מ' ש"ח), במחירים קרובים למחיר המוצע על ידי נסטלה.

 

האפשרויות העומדות בפני הרוכשים הן שתי אפשרויות לרווח, ואפשרות אחת להפסד:

  • אישור המיזוג במחיר המוצע וגריפת רווח של כ-2% פחות עמלות - האפשרות הסבירה ביותר לדעתנו.
  • רווח גדול יותר במידה ואסם תעלה את המחיר המוצע  - מדוע שגם הציבור לא יקבל את המחיר שקיבל יו"ר הדירקטוריון? - סבירות נמוכה.
  • הסיכון - המיזוג לא יאושר באסיפה הכללית ואז עלול מחיר המניה לצנוח - סבירות נמוכה.

סקירה זאת מהווה הבעת דעה בלבד, אינה בבחינת יעוץ להשקעה בניירות ערך, והכותב אינו בעל רישיון לייעוץ בתחומים הנסקרים.על כל החלטת השקעה להתקבל בהתחשב בנתוניו האישיים של כל משקיע.נכון למועד הסקירה הכותב מחזיק בניירות ערך הנסקרים, ועשוי מפעם לפעם לקנות ולמכור ניירות ערך אלה.נתוני הסקירה נכונים למועד פרסומה.בקריאת הסקירה נותן הקורא את הסכמתו  לתנאי השימוש באתר.


  

 

 

 

 

 

 

דרג את הכתבה
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
דרונט בניית אתרים